تبلیغات
پاتوق شاهرودیها - رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور: مطالبه گری در جامعه بسیج دانشجویی کشور نهادینه شود
 
درباره وبلاگ




مدیر وبلاگ : امید
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پاتوق شاهرودیها
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
شاهرود- رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه دانشجوی بسیجی باید در جامعه 
فعال و پویا باشد، گفت: مطالبه گری باید در جامعه بسیج دانشجویی نهادینه شود.
کراپ‌شده - داوود گودرزی

به گزارش خبرنگارمهر، داوود گودرزی بعدازظهر دوشنبه در نشست با دانشجویان بسیجی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با اشاره به نقش و جایگاه بسیج دانشجویی و سالروز تاسیس بسیج، گفت: اولویت و فلسفه وجودی بسیج دانشجویی دفاع از اصول انقلاب، جذب حداکثری و سازماندهی نیروهای بسیجی در عرصه های مختلف فرهنگی است.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی در سال ۶۷ به دستور امام(ره) تشکیل شد، افزود: در نظام جمهوری اسلامی نهادهای حاکمیتی وظیفه تصدی گری را بر عهده دارند تا چهار چوب نظام حفظ شود، حکومت ما حکومت مردم سالاری دینی محسوب می شود و این جمله شعار نیست. در اندیشه های امام(ره) بسیج نهاد مردمی است و مردم در راس امور قرار دارند و برای اسقرار حاکمیت، بسیج  تشکیل شد تا خود مردم مستقیم درعرصه های مختلف جامعه اثر گذار باشند.

دموکراسی غربی با بسیج قابل قیاس نیستند

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه دموکراسی کشورهای غربی قابل قیاس با نهادهای مردمی مانند بسیج نیست، ابراز داشت: در کشورهایی مانند آمریکا زمانی مردم رای می دهند حضور مردم در عرصه های اجتماعی به پایان می رسد لیکن امام راحل مدلی در کشور ارائه کرد که اگر به درستی اجرا شود از نظر آزادی در موضوع  دموکراسی نسبت به دیگر کشورهای قدرتمند در گام جلوتری قرار خواهیم داشت.

گودرزی در ادامه تصریح کرد: افراد با هر نوع سلیقه و گرایش سیاسی می تواند عضو بسیج باشد هر فردی که دل در گرو انقلاب و نظام داشته و ارامش و امنیت حال حاضر را دوست دارد و تابع  قوانین کشور و نظام است می تواند عضو بسیج شود و در جذب حداکثری بسیج مشارکت کند.

وی افزود: کسانی که به گفتمان انقلابی نزدیک تر هستند باید در عمل و رفتار، اخلاص، عمل و مجاهدت را بیش از دیگران در خود نهادینه کنند مسئولیت پذیری دو روی یک سکه است که باید فرد طی فرایندی به صورت مجاهد انقلابی به عنوان الگوی دیگران رفتار و عمکردش نزدیک تر به اسلام باشد چنین فردی می تواند به عنوان مسئول در بسیج فعالیت کند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه دانشجوی بسیجی نباید خود را در قالب این نهاد، مهمان و غریبه محسوب کند، ابراز داشت: بسیج یک تشکل نظم یافته با قائده و شیوه نامه است که باید افراد تازه نفس و دارای انگیزه امور را پیگیری کنند در بسیج باید جذب حداکثری صورت گیرد و باید دانشجوی توانمند وارد عرصه نقش آفرینی شود و بسیجی فعال و عادی به تناسب در بستر تربیتی مناسب قرار گیرد.

گودرزی در ادامه تصریح کرد: هر فردی که مسئولیت بیشتری دارد به مراتب باید نسبت به دیگران دغدغه تربیتی را در خود افزون تر کند همه پیوسته باید در حال انجام کار و فعالیت باشیم و برای خود برنامه تربیتی منظور کنیم تا به یک مجاهد انقلابی تبدیل شویم وباید در تمامی عرصه های اخلاقی مهارتی بصیرت افزایی برنامه ریزی داشته باشیم.

وی افزود: در بسیج همه فعالیت ها باید به درستی بین اعضا تقسیم شود با درگیرشدن اعضا در کارهای خرد و کوچک می توان به اهداف بزرگتر دست یافت وباید نسبت به حل چالش های اصلی نظام نقش آفرین باشیم چراکه در کار جمعی می توان پیروز و موفق بود.

بسیج به گفتمان عمومی بدل شود

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه باید درعرصه فرهنگ، جریان سازی و گفتمان سازی را دنبال کنیم، اظهار داشت: برای به ثمر رسیدن امور و داشتن جامعه ای سالم باید مطالبه گر بود و به طور مستقیم وارد کار شد به عنوان مثال در سال جاری که به نام اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده است در گام نخست باید با مردم در این زمینه صحبت کرد فهم مسئله و جا انداختن آن برای مردم باید تبدیل به گفتمان عمومی در جامعه شود.

گودرزی در ادامه توضیح داد: هر اتفاقی که در بدنه کشور رخ  می دهد تا مردم نباشند دولت به تنهایی نمی تواند آن را رفع کند لذا باید دید چرا اقتصاد ژاپن و آلمان در دنیا حرف اول را می زند چطور موفق شدند؟ وجدان کاری و انضباط نقش مهم را در این بین ایفا می کند لذا باید جریان سازی را جدی تلقی کرد و کسی که قدرتی در دست دارد جز صحبت با مردم راه دیگری ندارد.

وی افزود: باید توجه داشت که اگر مطالبه گر، تصمیم ساز بودیم و گفتمان سازی انجام شد مسئولان مجبور می شوند در پازل دانشجویان بسیجی حرکت کنند جنگ امروز جنگ اقتصادی است و برای اینکه الگو در جهان شناخته نشویم این جنگ بر ما تحمیل شد که تنها راه کار برون رفت از این مشکل مصونیت بخشی و استحکام بخشی به اقتصاد است.

بسیج نقش ویژه ای در تحقق شعار سال دارد

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه در راستای تحقق شعار سال باید کاری کرد که از درون قوی شویم، ابراز داشت: در گام اول صحبت با مردم و در گام دوم مطالبه گری از مسئولان باید در سرلوحه امور قرار گیرد اگر مسئله فساد مالی در کشور در جریان است مسئولان وظیفه خود را به درستی انجام نداده اند و ما نیز مطالبه گر نبوده ایم که باید مطالبه گری را جدی قلمداد کرد.

گودرزی در ادامه تصریح کرد: اگر توانمند سازی و نقش آفرینی توام تشکیل شود دانشجو بعد از فارغ التحصیلی به یک کادر انقلابی تبدیل خواهد شد و باید توجه داشت استمرار انقلاب لازمه داشتن کادر و نیروی وفادار است.

وی افزود: دانشگاه با رشد و تولید علم، ایجاد نشاط سیاسی و تربیت لازم در این بین نقش موثر را ایفا می کند آزاد اندیشی و فضای باز سیاسی و گفتمان منطقی باید در دانشگاه ریل گذاری و سپس به بطن جامعه انتقال پیدا کند. مدیر آینده که اکنون دانشجو است روحیه خدمت گذاری و وفاداری به نظام باید در پل های دانشگاه تقویت شود.

جلوگیری از نفوذ در انتخابات حیاتی است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور همچنین گفت: نشاط سیاسی و تولید علم زمانی مطرح است که گفتمان سازی، مطالبه گری و اقدام سازی انجام شده باشد و باید گفتگوی منطقی را بیاموزیم. از زاویه کارکرد دانشگاه نسبت به مردم باید روشنگری داشته باشد نسبت به دولت و مسئولان مطالبه گری کند و نسبت به دشمن به مقابله برخیزد و اگر به این سه بند توجه شد می توان به داشتن جامعه ای سالم امیدوار بود.

گودرزی در ادامه توضیح داد: در انتخابات ۹۶برای جلوگیری از نفوذ دشمن در گام نخست باید با مردم صحبت و با جهاد روشنگری و جهاد کبیر عدم تبعیت از دشمن که مبتنی بر تبیین و بیان واقعیات است واقعیات را برای مردم عنوان کرد در جامعه امروز نباید سکوت کرد بلکه باید از روش حداکثری گفتمان انقلابی را که ناقص عنوان شده است باز تعریف کرد.

وی افزود: گفتمان سازی کرامت و شرافت انسان را به دنبال دارد و اگر ۳۷سال استکبار ستیزی را رها نکردیم به خاطر ۶۳سال عداوت و دشمنی است که کشورهای استکبار طی این سالها برما روا داشتند.

بسیج خدمتگزار ملت است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه امام(ره) فرمودند «من خدمتگذار مردم هستم»، گفت: نهضت خدمت رسانی صادقانه، فراگیر، مستمر و ملموس به مردم باید از جوانان انقلابی نشات گیرد و روحیه خدمتگذاری در همه آخاد مردم باید نهادینه شود و با برافراشتن پرچم رفع معضلات اجتماعی و مبارزه با مفاسد اقتصادی نباید اجازه داد فساد در جامعه رواج پیدا کند.

گودرزی در ادامه بیان کرد: نقد دولت های گذشته و باید و نبایدهای دولت آینده با شاخص گفتمان سازی باید صورت گیرد و اگر این نقش به درستی تبیین شود در انتخابات ۹۶اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: باید این تکلیف در دانشجویان بسیجی به این صورت نهادینه شود که جریان انقلابی در انتخابات ۹۶پیروز شود و لازمه این پیروزی صحبت با مردم، مطالبه گری و خدمت گذاری در مدار ولایت فقیه و پرچم عمل به دستورات اسلام است.





نوع مطلب : اخبار شاهرود، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب